Ślęża

    Co tu dużo pisać, kolejna wyprawa na Ślężę. Pogoda była okropna, wszędzie szaro, a podmuchy wiatru urywały głowę razem z szyją. Wszystkie zdjęcia zrobiłem z ręki na wysokim iso, bo przy robieniu zdjęć statyw był bezużyteczny.

Widok ze Ślęży w kierunku Karkonoszy
Panorama Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego

 Góry Sowie, Wałbrzyskie i Kamienne

Karkonosze

Ledwo widoczne Góry Izerskie

Kalenica

Co mnie zaskoczyło (pewno nie powinno, ale dawno nie byłem na Ślęży) to całkiem nowy parking na Przełęczy Tompadła, i drewniana drabinka na wieży widokowej na szczycie Ślęży.

 Nowy parking wybudowany przez Nadleśnictwo Miękinia

Drabinka na wieżę widokową

Do maja 2014 wchodziło się na wieżę za pomocą metalowych schodków, ale że wieża jest w złym stanie technicznym (co wiadomo wszystkim od 40 lat !) postanowiono nagle że dolna drabinkę się zdemontuje i problem zniknie (zdjęcie schodków ciekawie zbiegło w czasie z zapowiedziami ze kościół na Ślęzy będzie udostępniał więżę kościelną w celach turystycznych - za pieniążki oczywiście). Ale że świat nie znosi próżni to ktoś rezolutniejszy zmontował drewniana drabinkę i na wieżę dalej można wejść. Zastanawiam się tylko czy drewniana drabinka jest bezpieczniejsza niż metalowe schodki.

Autor zdjęć: 500mm
Zdjęcia przedstawiają: Karkonosze, Góry Wałbrzyskie, Kamienne, Sowie, Kaczawskie Rudawy Janowickie, Pogórze Kaczawskie
Zdjęcia wykonane ze:  Ślęży
Wysokość miejsca obserwacji:  718 m n.p.m.
Współrzędne miejsca obserwacji:  50.86454 N -  16.70834 E
Mapa lokalizacyjna
Maksymalna odległość:  Szrenica 84,3 km
Zdjęcia wykonano dnia:  2015.01.03
Sprzęt:  Sony a100 + Sigma 70-300mm
Opis zdjęć: 500mm
Obiektywny współczynnik trudności: 3,41 pkt dla SzrenicyKomentarze

  1. To 3-go były takie fajne warunki w kierunku zachodnim ? Nieźle. Ja 3/4 byłem w Masywie Śnieżnika i pogoda była beznadziejna :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzialność dobra, ale pogoda i światło okropne. Dobrze było widać Góry Sowie, Bardzkich już prawie wcale. Sudetów Wschodnich nie było widać zupełnie. Dziś rano był widać świetnie Jesioniki ze Śnieżki, samo okienko pogodowe trwało krótko. Ta zima jest jakaś beznadziejna, nie ma dłuższej chwili z dobrymi warunkami. Jak mam czas to nie ma warunków, a jak są warunki to nie mam czasu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentuj bez logowania jako ANONIMOWY