Maciejów koło Kluczborka

Maciejów leży na północnym krańcu Progu Woźnickiego, krajobraz jest tu urozmaicony rozległymi pagórkami i głęboko, lecz dość łagodnie wciętymi dolinami. W najbliższej okolicy szczytowe partie wzgórz porasta las, dlatego zdjęcia wykonywałem blisko 30 m niżej niż najwyższe wzniesienie w tym rejonie. Na szczęście nie ma to dużego przełożenia na dalekie widoki, ponieważ Próg Woźnicki przechodzi dość wyraźnie w Równinę Opolską, a spadek terenu, choć na dużym dystansie wynosi aż 70 m. Po przybyciu do Maciejowa rozglądamy się długo po okolicy i ostatecznie rozstawiam się ze sprzętem na poboczu drogi. Przez około półtorej godziny mijają nas trzy auta i rowerzysta. Świat bywa zaskakujący... owe trzecie auto zatrzymuje się... i wychodzi z niego pewien Pan, rozmawiam potem z nim długo. Jak się okazuje daje mi wskazówki z jakich miejsc obserwować Sudety Wschodnie i kiedy widać je z okolicy Kluczborka! Pozdrawiam serdecznie jeśli Pan teraz to czyta :)

Poniższe zdjęcia wykonano dnia 06.06.2016 r. ze wzniesienia o wysokości 239 m n.p.m., przez które przechodzi dorga asfaltowa z Maciejowa do Pszczonek.

 Widok w kierunku Sudetów Wschodnich z drogi Maciejów - Pszczonki [fot. 2,2 mpx]

Widok na Jesioniki, Elektrownię Opole i Kluczbork. Niestety światło było niespecjalne,
Jesioniki widać było jedynie krótko w czasie zachodu słońca, widok dla ogniskowej 500 mm
[fot. 4,5 mpx]

Widok na Góry Rychlebskie i Masyw Śnieżnika, widok dla ogniskowej 500 mm [fot. 3,1 mpx]Pole widzenia z Maciejowa w kierunku Sudetów Wschodnich


Komentarze