Regulamin i kontakt

Projekt "500 mm"* to blog poświęcony w całości różnym aspektom dalekich obserwacji. Znajdziesz tu zdjęcia typowo dalekoobserwacyjne (ponieważ nie jest to blog o podróżach), oraz wiele porad i wskazówek, a także wyjaśnienie zagadnień związanych z dalekimi obserwacjami. Jako autor życzę owocnej lektury niniejszego bloga, który jest podsumowaniem wieloletniej pasji do dalekich obserwacji.

* nazwa bloga, pochodzi od ogniskowej obiektywu Orestegor 500 mm f: 5,6, który pomimo swego leciwego wieku dalej służy mi do dalekich obserwacji
.


Ochrona praw autorskich:

Blog bazuje na materiałach własnych (zdjęciach, rysunkach, obserwacjach, pomiarach, etc.), cytatach, oraz materiałach dostępnych w internecie na zasadzie "open source". Aby uszanować prawa autorskie materiałów obcych wykorzystywanych na blogu podawane są informacje o ich źródle i autorze. Jeśli prezentowane materiały są objęte indywidualnymi prawami autorskimi wychodzącymi poza "prawo cytatu" posiadamy zgodę autorów na ich publikację.

Pełne prawa do własnych zdjęć i treści publikowanych na niniejszym blogu posiada ich autorKopiowanie i rozpowszechnianie zdjęcia/zdjęć i innych publikowanych tu własnych treści bez zgody ich autora jest zabronione, zgodnie z ustawą: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Treści obce prezentowane na tym blogu posiadają własne indywidualne prawa autorskie w ramach ww. ustawy. 

Rozdział 14, artykuł 115, punkt 1 ww. ustawy:

"Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3." 

Blog jest projektem niekomercyjnym, nie służy do sprzedaży zawartych tu informacji i zdjęć. Zawsze jednak możesz użyć cytatu na zasadach określonych przez "prawo cytatu", rób to jednak rzetelnie !  
Kontakt drogą elektroniczną: 500mm(małpa)wp.pl

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jakiegokolwiek prezentowanego tutaj zdjęcia zajrzyj na studio500mm.blogspot.com

Komentarze