Wrocław (Wzgórze Gajowe)

Dziś po raz kolejny zaprezentuję zdjęcia ze Wzgórza Gajowego we Wrocławiu, tym razem jednak mój obiektyw skierowany był nie na Karkonosze, które widać dosyć często, a na Sudety Wschodnie, które widać bardzo dobrze z tego miejsca trzy, może cztery razy do roku. 
Właśnie na Wzgórzu Gajowym dnia 31.05.2013 rozpoczyna się piękna opowieść dalekoobserwacyjna, którą będę rozwijał w kolejnych odsłonach. Zacznijmy od tego że zdjęcia zaprezentowane poniżej zrobiłem na szybko, w pośpiechu, bo przy tak dobrej widzialności musiałem jechać gdzieś dalej na dalekie obserwacje, szkoda było zmarnować choć pięć minut z takiego dnia. Wyprawa na Wzgórze Gajowe była zatem tylko krótkim sprawdzeniem jakie warunki panują na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a pomimo to zdjęcia są rewelacje. Po wizycie na Wzgórzu Gajowym pojechałem na Kobylą Górę i w rejon Parzynowa. 

Sudety Wschodnie widziane ze Wzgórza Gajowego we Wrocławiu, ogniskowa 300 mm

Masyw Śnieżnika i Góry Złote (Rychlebskie hory), ogniskowa 300 mm [fot. 1,7 mpx]

Wysoki Jesionik widziany ponad Wzgórzami Strzelińskimi, ogniskowa 300 mm [fot. 1,3 mpx]

Wysoki Jesionik oraz Wzgórza Strzelińskie, ogniskowa 300 mm [fot. 2,3 mpx]

Widok na Biskupią Kopę ponad osiedlem "Jagodno", ogniskowa 300 mm [fot. 1,2 mpx]


Komentarze

  1. Kopę widać z Wrocławia ?! Następnym razem jak będę na kopie będę wypatrywał Wrocławia

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać i to dobrze, akurat ze Wzgórza Gajowego widok na Biskupią Kopę zasłania las w Żernikach Wrocławskich, ale z wysokich budynków we Wrocławia Biskupia jest widoczna.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentuj bez logowania jako ANONIMOWY