Śnieżnik widziany ze Ślęży (74 km) [fot. 6 mpx]
Widok ze Ślęży w kierunku NE [fot. 7,2 mpx]
Drogi czytelniku, przeglądasz właśnie stronę o dalekich obserwacjach, jest ona efektem wieloletniej pracy i pasji autora do odkrywania nowych rzeczy w miejscach gdzie większość osób nawet nie podejrzewa, że da się dojrzeć coś ciekawego. Pasji, której początki sięgają 2006 roku, pasji która cały czas ewoluuje i napędza mnie do działania. Mam nadzieję, że znajdziesz tu wiele ciekawych dla Ciebie rzeczy oraz przydatnych informacji. Niestety zdjęcia, nawet te najlepsze odwzorowują tylko częściowo okoliczności przyrody i emocje towarzyszące fotografowaniu. Zachęcam mocno do tego abyś sam wybrał się z lornetką lub aparatem fotograficznym w teren, na najbliższą wieżę widokową lub wysokie wzgórze i spróbował zajrzeć dalej, aż za horyzont jaki zwykle obserwujesz. Zapewne kryją się tam rzeczy, których się nie spodziewasz. Tymczasem życzę udanej lektury i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzisz ten zakątek internetu.
Cóż mogę rzecz - najładniejszy wpis na 500mm :) A tak na poważnie to po raz pierwszy zacząłem dokładnie oglądać te zdjęcie, i na ogólnej panoramie, pomiędzy Kalinką a Górą Sobocką w tle majączą jakieś wzgórza. Jakieś pomysły, co to może być?
OdpowiedzUsuńJeśli chodzi o sprzęt, to Sigma 100-300/4 ale bez użytego telekonwertera. A panorama ogólna była robiona nieśmiertelnym Limitedem 35/2.8 Macro.
Data na dole wpisu powinna być chyba zmieniona na czerwiec 2014 - w tej chwili jest 23.06.2013! Do kolejnych zdjęć ze Ślęży! :)
Przy okazji - jak liczysz Współczynnik trudności dla poszczególnych szczytów? Proszę o dokładne rozwinięcie tematu...
OdpowiedzUsuńWzgórza pomiędzy Kalinką a Górką Sobocką znajdują się pomiędzy Ziębicami a Otmuchowem.
OdpowiedzUsuńObiektywny współczynnik trudności podaje eksperymentalnie, kiedyś zrobię podsumowanie czy się sprawdza, czy może się do niczego nie nadaje. Ale z dotychczasowych obserwacji myślę że jest przydatny.
Liczy się to tak:
Trudność=dystans*dystans/( wys. miejsca obserwacji + wys. obserwowanego obiektu)
więcej matematycznych wywodów znajduje się tu:
http://astropolis.pl/topic/42825-wspczynnik-dalekich-obserwacji/?p=512612